Profilaktyka przemocy rówieśniczej
Projekt ma na celu przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej wśród dzieci i młodzieży mieszkającej w Poznaniu, a także wsparcie osób, któe doświadczyły przemocy w lepszym radzeniu sobie z ta trudną sytuacją. W czasie realizacji projektu będziemy prowadzić:
- Zajęcia warsztatowe w poznańskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Będą to warsztaty z obszaru profilaktyki przemocy rówieśniczej – zwiększające świadomość czym jest przemoc w gronie rowieśników, w jaki sposób jej zapobiegać oraz jak budować przyjazną i bezpieczną atmosferę w klasie. Szczegółowy opis zajęć w szkołach TUTAJ
- Treningi Umiejętności Społecznych. To cykliczne spotkania dla małych grup (maksymalnie 8 osób), w trakcie których dzieci i młodzież ćwiczą lepsze rozpoznawanie i wyrażanie emocji, radzenie sobie w różnego rodzaju sytuacjach społecznych oraz rozwijają umiejętności komunikacyjne. Trwają zapisy na edycję wiosenną TUS dla dzieci w wieku 10-12 lat. Szczegóły TUTAJ
Ponadto, w każdym roku rezaliacji projektu odbędą się warsztaty dla rodziców i opiekunów, dotyczące zjawiska przemocy rówiesniczej, w tym w szczególności cyberprzemocy. Osoby uczestniczące dowiedzą się jak rozpoznać sygnały, że w otoczeniu dziecka pojawiła się przemoc oraz w jaki sposób skutecznie reagować i wspierać młode osoby, tak aby w jak najmniejszym stopniu doświadczyły negatywnych skutków przemocy rówieśniczej.
Czas trwania projektu: styczeń 2025 r. – grudzień 2027 r. Działania edukacyjne realizują: Izabela Bureń, Paulina Hryniewiecka, Anna Ohnsorge, Agnieszka Teska-Kulczyńska
#poznanwspiera
Kwota dofinansowania w 2025 roku: 50 000,00 zł
Kwota dofinansowania w 2026 roku: 50 000,00 zł
Dofinansowano ze środków budżetu Miasta Poznania

























