Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat na Trening Umiejętności Społecznych!

Co to jest TUS?
To grupowe zajęcia mające na celu poprawę funkcjonowania w sytuacjach społecznych poprzez zmianę zachowań nieakceptowanych, na pożądane i społecznie akceptowane.

Wiosenna edycja zajęć skierowana jest do dzieci w wieku 7-9 lat:

  • przejawiających zachowania agresywne,
  • nieśmiałych,
  • mających trudności z nawiązywaniem satysfakcjonujących relacji z innymi,
  • przejawiających trudności z adaptacją do nowych sytuacji,
  • z autyzmem, zespołem Aspergera, ADHD.

Uczestnicy pracują w grupie liczącej maksymalnie 8 osób. Zajęcia prowadzone są w oparciu o metody kształtujące umiejętności społeczne: m.in. Trening Umiejętności Społecznych Goldsteina, dramę, naukę rozpoznawania i reagowania na emocje innych osób, ćwiczenia rozwijające twórcze myślenie. Uczestnicy otrzymują również zadania domowe mające, aby utrwalić ćwiczone umiejętności. Celem zajęć jest poprawa funkcjonowania społecznego, wspieranie dojrzałości emocjonalnej oraz rozwoju psychicznego dzieci.

Podczas treningu umiejętności społecznych pracujemy nad:

  • umiejętnością nawiązywania relacji z innymi i współpracy w grupie,
  • umiejętnością radzenia sobie z emocjami oraz samokontroli (kontroli zachowania),
  • umiejętnością rozwiązywania konfliktów,
  • przestrzeganiem ustalonych zasad,
  • odreagowywaniem napięć emocjonalnych,
  • modyfikowaniem zachowań na bardziej aprobowane społecznie.

Termin:
Trenieng Umiejętności Społecznych to 8 spotkań, trwających 1,5 h każde. Zajęcia będą odbywały się we wtorki od godz. 16:45. Pierwsze spotkanie 23 kwietnia 2024 roku.

Zapisy:
W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci mieszkające w Poznaniu, w wieku od 7 do 9 lat. Konsultacje z rodzicami lub opiekunami prawnymi – poprzedzające zajęcia TUS – będą prowadzone od 2 kwietnia 2024 r. Zgłoszenia osób zainteresowanych udziałem dziecka w zajęciach przyjmujemy mailowo pod adresem szkolenia@kopd.poznan.pl lub telefonciznie pod numerem +48 503 012 219

Prowadzące:
Agnieszka Teska–Kulczyńska: certyfikowany trener TUS, pedagog i pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej, mediator, nauczyciel, trener Odysei Umysłu. Od ponad 16 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, a także z rodzicami (coaching rodzicielski). Szczególne miejsce w obszarze jej zainteresowań ma przestrzeń związana ze światem wirtualnym oraz fonoholizmem.

Anna Dzięcioł: psycholożka. Od ponad 23 lat pracuje jako psycholog szkolny, wspiera dzieci w ochronie przed ryzykownymi zachowaniami, uczy jak nawiązać i utrzymać dobre relacje z innymi oraz konstruktywnie rozwiązać sytuacje trudne. Ukończyła roczny kurs terapii systemowej organizowany przez WTTS w Poznaniu, a także Apteczkę Pierwszej Pomocy Emocjonalnej, Program promocji zdrowia i profilaktyki uniwersalnej, szkolenie „Mediacje rówieśnicze sposobem rozwiązywania konfliktów w szkole”, dla pracowników świetlic socjoterapeutycznych „Spójrz inaczej”, program Wspierania Rodziny. Trener Odysei Umysłu. Swoją pasję i inspirację odnalazła w pracy instruktora teatralnego i od ponad 20 lat prowadzi warsztaty teatralne z dziećmi i młodzieżą przygotowując z nimi spektakle o różnej tematyce.

 

Dofinansowano ze środków budżetu Miasta Poznania

 

Przekaż nam 1% swojego podatku
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty Ośrodka Mediacji przy TOKPD
strefamlodych.pl
ISS Polska
Operacja Dehejtyzacja
Facebook - visit us
Twitter - visit us
WSPIERAJĄ NAS: