Przyjaciele Zippiego
Program „Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-7 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.
Program został zbudowany na założeniu, że małe dzieci można nauczyć radzenia sobie z problemami i trudnościami, dzięki czemu będą lepiej funkcjonować w młodości i w życiu dorosłym, korzystając z tych umiejętności.
Wiek 5-7 lat, to okres rozwojowy, któremu towarzyszy wiele zmian, ogromne tempo uczenia się i nabywania nowych kompetencji. Jest to również etap przekraczania progu szkolnego. Program „Przyjaciele Zippiego” uczy dzieci, jak radzić sobie ze zmianami i wyzwaniami, jak rozwiązywać konflikty i dobrze funkcjonować w grupie. Jest to jedyny program, w którym z małymi dziećmi rozmawia się na temat śmierci i uczuć, jakie towarzyszą nam w sytuacji utraty kogoś bliskiego.
Realizując zajęcia, nie mówimy dzieciom, co mają robić, ani: „To rozwiązanie jest dobre a tamto złe”. Natomiast zachęcamy dzieci do analizowania sytuacji życiowych i zastanawiania się nad możliwościami postępowania w tych sytuacjach.
Program pokazuje także, jak ważna jest rozmowa z innymi, kiedy odczuwamy smutek lub złość, jak również jak ważne jest słuchanie innych, kiedy oni przeżywają trudne chwile.
Prowadzący:
Jolanta Graczyk-Őgdem – superwizor mediacji, pedagog, I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, certyfikowany trener Aggression Replacement Training, certyfikowany superwizor mediacji rodzinnej, członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych, trener Przyjaciół Zippego, uczestnik Zimowej Szkoły Uzależnień, szkolenia własne w zakresie podstawowych procedur psychologicznych, kursy: Program Wspierania Rodziny, socjoterapia dzieci z rodzin uzależnionych PTP, diagnoza dzieci-ofiar przemocy fizycznej oraz emocjonalnej; szkolenia na temat przemocy emocjonalnej, seksualnej wobec dzieci i młodzieży, profilaktyki uzależnień, komunikacji, asertywności; twórca programów profilaktycznych oraz warsztatów dotyczących profilaktyki krzywdzenia dzieci, prowadzenie warsztatów dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, trener Szkoły dla Rodziców, wykładowca na UAM, Colegium da Vinci i SWPS.
WARSZTATY:
Miejsce: Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu, ul. Garbary 97/8
Koszt: 450,00 zł
Zapisy: mailowo projekty@kopd.poznan.pl lub telefonicznie +48 503 012 219 (podając nazwisko, nr telefonu i adres mailowy)
Ilość miejsc ograniczona. Wpisanie na listę następuje po dokonaniu zapłaty.
Szczegóły organizacyjne:
Szkolenie jest realizowane zgodnie z wytycznymi Centrum Pozytywnej Edukacji. Zarówno trener, jak i nasz ośrodek, znajdują się na liście rekomendowanej przez CPO.
Uczestnicy otrzymują certyfikat oraz komplet materiałów Programu „Przyjaciele Zippiego” zarówno dla siebie, jak i dla 30-osobowej grupy uczestników.
Powyższa cena obejmuje nie tylko samo szkolenie, ale również indywidualne konsultacje z trenerką, zarówno podczas realizacji projektu w swojej szkole/przedszkolu, jak i na jego zakończenie.
Certyfikat uprawnia do realizowania projektu w szkole czy przedszkolu przez rok. Później należy odnowić licencję bezpośrednio w Centrum Pozytywnej Edukacji.
——————————————————————————————————————————————————-
REGULAMIN:
- Wpłaty: prosimy dokonywać na konto bankowe: Fundacja Zielona Agrafka, ul. Garbary 97/8, 61-757 Poznań, PKO BP 30 1020 4027 0000 1502 1265 4556
- Na przelewie bankowym proszę wpisać imię i nazwisko osoby biorącej udział w szkoleniu i nazwę szkolenia.
- Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania miejsc.
- Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność dokonanych wpłat.
- W przypadku zainteresowania większej liczby osób z jednej firmy, prosimy o wysłanie zgłoszeń na oddzielnych formularzach rejestracyjnych.
- W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu: a) na dwa tygodnie przed szkoleniem, organizatorzy nie zwracają wcześniej dokonanych wpłat, b) na miesiąc przed terminem nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia – zwrot 50% wartości szkolenia, c) powyżej 1 m-ca koszty zwrócone są w całości.
- Faktury będą do odbioru w siedzibie TKOPD w Poznaniu (prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny) lub podczas trwania szkolenia.
Do skorzystania z warsztatów zapraszamy również przedszkola i szkoły zarejestrowane w programie „Chronimy dzieci”.